چه در خوانندگان جوان و چه در خوانندگان باسابقه، حنجره و تقویت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. بعضی از این افراد، مصرف خوراکی‌ها و دمنوش‌های طبیعی را مناسب‌تر می‌دانند. بعضی دیگر، تمرین مداوم را راهی برای تقویت حنجره و تارهای صوتی می‌دانند. در مقاله دورگه کردن صدا بیان کردیم که تارهای صوتی در حقیقت ساختار تارمانند ندارند. اما به اشتباه در میان افراد، واژه تارهای صوتی رواج دارد. همراه ما باشید تا تمامی راه‌های تقویت حنجره بررسی کنیم.

تقویت حنجره در طب سنتی

خواننده‌ها و گویندگان به حنجره‌شان به منزله یک دارایی و سرمایه نگاه می‌کنند. زیرا اگر سلامت حنجره آن‌ها مختل شود، ادامه مسیر برای آموزش خوانندگی سخت و دشوار خواهد شد. پس اهمیت بحث سلامت و تقویت حنجره در خوانندگان، گویندگان و قاریان قرآن، بسیار بسیار زیاد است.

خواننده‌های حرفه‌ای زمان زیادی را برای تمرین آواز سپری می‌کنند. این افراد باید به دنبال راهی برای افزایش رطوبت محیط حنجره خود باشند. چرا که با باز شدن دهان، هوای تازه به طور مرتب در حنجره آن‌ها جریان دارد. این امر ممکن است سرعت خشک شدن رطوبت حنجره خوانندگان را افزایش بدهد. برای اینکه به طور دائم، حنجره خود را هیدراته نگهدارید، لازم است تا آب بنوشید. دفعات نوشیدن آب نباید به قدری زیاد باشد که شما اذیت شوید. روزی 3 الی 4 لیوان آب را از دست ندهید. مصرف آب ولرم یا آب با دمای معتدل، می‌تواند حنجره شما را از خشکی موقت نجات دهد.

البته هیدراته نگهداشتن بدن برای سلامت کل اعضا و دستگاه گوارش شما مفید خواهد بود. زمانی که بدن شما به طور کامل هیدراته است، هیچ نگرانی از بابت گرما و حرارت بالای آب و هوا نخواهید داشت. چرا که تامین آب مورد نیاز بدن برای خنک نگهداشتن بدن در دماهای بالا موثر است. پس هیدارته نگهداشتن بدن‌تان را برای خوانندگی دست کم نگیرید!

تقویت حنجره برای گویندگی

افراد گوینده همانند کسانی که به خوانندگی عشق می‌ورزند، نسبت به سلامت حنجره‌شان حساسیت زیادی دارند. این دسته از افراد بهتر از افراد عادی می‌دانند که صاف کردن گلو قبل از خواندن و گویندگی، وضع گلوی آن‌ها را بدتر می‌کند. چرا که این کار بیشتر سبب خشن شدن و کلفت شدن صدای آن‌ها می‌شود. هیچ چیز بهتر از استفاده از خوراکی‌های طبیعی و آب ولرم برای تقویت حنجره نیست. اما برخی معتقدند که قرص حنجره هم می‌تواند گستره صوتی صدای فرد گوینده افزایش بدهد. دقت کنید که هنوز هیچ سند و مدرکی برای پذیرفتن یا رد کردن استفاده از قرص‌های خوانندگی وجود ندارد. اما برخی از این قرص‌ها حاوی روتارین می‌باشند. قرص‌هایی که با روتارین تولید شده اند، برای درمان گرفتگی صدا و قفسه سینه موثر می‌باشند. تا هم اکنون، عوارض خاصی برای استفاده از قرص خوانندگی یافت نشده است. اما این دلیلی برای زیاده روی در تعداد و دفعات قرص خوانندگی نیست. طبق دستور پزشک خود می‌توانید از این تقویت کننده استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
خانه خدماتفروشگاهارتباط با ما